Fotoğraflar Köşesinde Aralık Ayının Konusu “Hayvan Desenleri”

23 Mart 2020 Pazartesi

Doğada birçok hayvanın üzerinde kendisine özgü farklı desenler bulunur. Bu desenlerden bazıları o kadar tanıdıktır ki desene tek bir bakışımızda o desenin hangi hayvana ait olduğunu anlayabiliriz. Hayvanları birbirinden farklı kılan bu desenler çizgi çizgi ya da benek benek olabilir. Örneğin uğur böceğini benekli desenlerinden ya da zebrayı çizgili desenlerinden tanıyabiliriz.

Biz de Bilim Genç olarak aralık ayında objektiflerinizi çevrenizdeki hayvanlara odaklamanızı istiyoruz. Fotoğrafınızı Bilim Genç’te paylaşırken açıklama bölümüne #HayvanDesenleri etiketini eklemeyi unutmayın. Fotoğraflarınızın açıklama bölümünde ayrıca fotoğrafınızın temasıyla ilgili bilgiler verebilir, fotoğrafınızı nerede ve ne zaman çektiğinizi belirtebilir, fotoğrafınızla ilgili teknik ayrıntılara yer verebilirsiniz.

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde her ay belirlenen konuda gönderilen fotoğraflar arasından seçilenler ayın en beğenilen fotoğrafları galerisinde yayınlanıyor. Fotoğrafların sahiplerine ise TÜBİTAK popüler bilim kitaplarından hediye ediliyor.